pruh
zdraví a linie
o nás aktuality ceník e-shop objednávka on-line kontakt
zdraví a linie
pruh
poradenstvi
Nordic Walking
zdraví
terapie
fotogalerie
spolupracujeme
e-shop

DETOXIKACE

V dnešní době nemůžeme ovlivnit kvalitu ovzduší, kde žijeme, občas bohužel ani stravu kterou jíme, ale pokud se zaměříme na vnitřní potřeby člověka, tak si můžeme zkvalitnit život a předejít mnoha problémům vyplývající z našeho způsobu života. Výzkumy ukazují, že 30tiletý člověk má v sobě zhruba kolem 2 kg balastních látek (těžké kovy a ostatní). Těchto balastních látek se nedokážeme zbavit přirozenou cestou (stolicí, močí, potem) a proto je důležitá forma šetrné detoxikace.
Detoxikace těla je možnost, jak se zbavit několika problémů najednou. Měli bychom se proto pravidelně čistit a následně zregenerovat.

chci další informace

kiwi

 

IMUNITA A ZDRAVÍ

Imunita je označována jako schopnost organismu chránit se proti škodlivinám jak z vnějšího prostředí, tak i z vnitřního organismu člověka. Obecně řečeno, termín imunita znamená, že je náš organismus odolný proti chorobám a negativním vlivům ovlivňující náš život. Imunitu máme jak vrozenou (přirozenou), tak i získanou.

Jedním ze způsobů, jak můžeme svou imunitu zlepšit – tedy ji získat, je užívání např. Chlorelly, Colostra, Aloe vera a dalších přírodních přípravků.

chci další informace

kiwi

DETOXIKACE

PŘEKYSELENÍ ORGANISMU – zdroj nemocÍ

Již roku 400 př. Kr. řekl HIPPOKRATES
„Ze všech složenin našich tělesných sil se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější.“

Organismus každého z nás je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Svým životním stylem si buď dokážeme zachovat zdraví až do pokročilého věku, nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt. Zloba, stres, nevhodná skladba stravy či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho „životního konta“. (…z knihy: Kurt Tepperwein – „Pryč s kyselostí“)

Lidské tělo je fantastická kombinace nejrůznějších chemických prvků a sloučenin, které tvoří jednotlivé buňky a  právě jeho zdraví je přímo závislé na správné rovnováze kyselých a zásaditých látek – jedná se o tzv. acidobazickou rovnováhu.
Naše tělo je vytvořeno v plně fungující celek pouze za předpokladu této rovnováhy. Dá se říci, že je to přímo zlatým klíčkem k našemu zdraví.      

První krok spočívá v pochopení, že správný poměr kyselin a zásad je nebo by měl být pro člověka normální a běžný, že každý člověk je pánem své acidobazické rovnováhy  a pouze na něm závisí jeho zdraví a kvalita života.

 
Kyseliny a my

Velké množství kyselin je pro organismus škodlivé. Některé kyseliny se tvoří v organismu jako produkty látkové výměny (např.chlorovodíková, močová atd.), jiné ale bohužel přijímáme například stravou. Pro zajištění zmíněné rovnováhy je nutné kyseliny z těla odbourávat a redukovat. K odbourávání kyselin dochází za přítomnosti látek zásaditého charakteru - minerálů, stopových prvků, apod.. Jestliže je příjem těchto látek ve stravě dostatečný, je vše v pořádku, ale přijímáme-li zásaditých látek málo a kyselých naopak mnoho, je organismus pro neutralizaci kyselin nucen použít tyto látky z úložišť, které máme ve svém těle. Např. vápník z kostí a zubů, chrom ze slinivky, hořčík určený nervové soustavě a mnoho jiných. Tímto pak dochází k ochromení správné funkce orgánů a následně k nemocem, které se dlouhodobým překyselením stávají chronické. Z tohoto důvodu je např. stále více plešatých mužů – látky zásaditého charakteru jsou také ve vlasech a ženy jsou čím dál více ohroženy osteoporózou. Přibývá infarktů, alergií, artróz, depresí, ekzémů, onemocnění orgánů, rakovin atd. To vše je způsobenou především špatnou acidobazickou rovnováhou.

Uspěchaná doba příčina překyselení

Dnešní moderní a uspěchaná doba naučila člověka konzumovat převážně potraviny, ze kterých se pak v těle tvoří hodně kyselin. Mezi tyto potraviny patří zejména maso, cukr, výrobky z bílé mouky, mléko, sýry, uzeniny, průmyslově zpracované potraviny, káva, černý čaj, alkohol a většina léků. Dalšími faktory, které rovněž přispívají k překyselení jsou: nedostatek pohybu, povrchní dýchání, stres, nedostatek spánku, emoční napětí či deprese.  Většina lidí v rozvinutých zemích je tedy překyselená a trpí tzv.latentní acidózou.

 
Co dělat, pokud jsme překyseleni?

Překyselení organismu je komplexní problém, a proto je tedy třeba i k jeho řešení přistupovat komplexně. Musíme tělu pomoci šetrně rozpustit a vyloučit přebytečné a často dlouhodobě uložené škodlivé látky.
Vylučování kyselin podporuje vhodná strava, různé zásadotvorné prostředky, čaje ale třeba i svižná procházka na čerstvém vzduchu.

Zdravé tělo vylučuje přebytečné kyseliny (močová, octová, mléčná, sírová, solná, uhličitá, tříslová acetylsalicilová, šťavelová, dusičná) ledvinami, plícemi a kůží. Takto udržuje acidobazickou rovnováhu na hranici 7,35 pH. Tento proces se dá podpořit stravováním bohatým na zásadotvorné látky resp.doplněním minerálů.

V našem studiu máte možnost zakoupit si přípravky vysoké kvality, které napomáhají detoxikovat a nastolit acidobazickou rovnováhu Vašeho organismu.

 Naše služba spočívá v tom, že Vám přípravky dle vhodnosti nejen vybereme a doporučíme, ale s nákupem Vám připravíme i soupis vhodných a nevhodných potravin (zásadotvorných a kyselinotvorných). Dále k nám samozřejmě můžete docházet na měření kyselosti (pH) nebo Vás vše naučíme a můžete si měření provádět sami v klidu Vašeho domova.

Vaše tělo je kdykoli připravené se uzdravit a zůstat v pořádku do vysokého věku, ale pouze pokud mu v tom pomůžete.

Napište nám, zeptejte se rádi Vám poradíme nebo se objednejte na osobní konzultaci, kde Vám vše podrobně vysvětlíme a zdarma Vám provedeme tzv. test kyselosti.

 

IMUNITA A ZDRAVÍ

ŘASA CHLORELLA SP - cenný produkt z naší přírody

Řasy obecně patří mezi nejstarší obyvatele naší planety. Chlorella SP je na světě miliony let a nese v sobě zakódované silné obranné prvky jádra buňky. Je to původní nenapodobitelná směs vitamínů, minerálů, bílkovin, vlákniny, stopových prvků a látek jako je chlorofyl, karotenoidy, Chlorella růstový faktor CGF a mnoho dalších.

CGF je zkratkou anglického Chlorella Growth Factor, což znamená Chlorella růstový faktor. Jedná
se o nejúčinnější složku řasy. Tento výtažek obsahuje volné aminokyseliny, vitamíny, minerální a jiné příznivé látky, z nichž některé nebyly stále vědci identifikovány. Zjištěné účinky CGF jsou však pozoruhodné. Podporuje regeneraci tkání, především dělení a růst
buněk. V dětství dokonce zrychluje celkový růst a vývoj organismu. Posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla. Celkově můžeme říct, že CGF může mít úžasnou schopnost léčit lidské tělo.

Zastoupení vitamínů, minerálů a ostatních látek :
Vitamín B, B2, B3, B5, B6, B12, kyselina listová, betakarotén, vitamín H, E, vápník, hořčík, draslík, síra, železo, mangan, zinek, měď, kobalt, fosfor. Dále isoleucin, lucin, lysin, methionin, phenylalanin, threonin, tryptofan, valin, chlorella růstový faktor atd.
Nalezneme zde všechny vitamíny B komplexu. Ten společně s kyselinou pantothenovou a
biotinem příznivě působí na stav kůže a kožních derivátů – vlasů a nehtů. Uživateli chlorely jsou tyto zjevné efekty často jako prvé zaznamenávány. Chlorela dále obsahuje velké množství rostlinných barviv – karotenoidů. Betakaroten je nejvýznamnějším z nich. Je nejen prekurzorem vitamínu A, ale i uznávaným antioxidantem a také antikarcinogenem.
Minerální látky jsou další cennou složkou chlorely. Chlorela je skutečný dar přírody s širokým
využitím zejména pro lidi s nepravidelnou nebo jednostrannou stravou, pro lidi s nadváhou, při zvýšené fyzické či duševní zátěži, v rekonvalescenci, pro seniory apod. Při dlouhodobém užívání se stává i účinným prostředkem prevence.

Chlorella SP napomáhá:

očišťovat krev a zvyšovat její okysličení
alkalizovat tělo, zlepšovat stav acidózy (překyselení) při které se nejlépe daří nemocem.
upravovat záněty, které jsou kořeny mnoha nemocí při dlouhodobém užívání
od bolesti, zvyšovat imunitu.
vyrovnávat hormonální hladinu
vyrovnávat zažívací soustavu (trávení, zácpa), při hojení vředů
zvyšovat počet bílých krvinek, při infekcích, ochraňovat před nemocemi
vyrovnávat krevní tlak, cholesterol, krevní cukr
redukovat výskyt astmatických záchvatů a alergií
podporovat odpovědět organismu na antigen
chránit mozek a nervovou soustavu
vylučovat mnoho druhů škodlivin a těžkých kovů
při podpoře růstu tkání a při hojení
netoxikovat při škodlivém záření a odvádět těžké kovy
chránit orgány a dodávat energii

 

COLOSTRUM

Přípravek Colostrum obsahuje jednu z nejcennějších a nejušlechtilejších přírodních látek na světě. Kvalitní Colostrum, jinak nazývané mlezivo, je dnes nejúčinnější přírodní látkou určenou k posílení imunity. Je to tekutina produkovaná mléčnými žlázami savce, která však probíhá jen v průběhu prvních hodin laktace.

Je jedním z významných faktorů, které ovlivňují imunitu celoživotně. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, významné bílkoviny a růstové faktory. Dále obsahuje protilátky, které mají přímé účinky proti bakteriím, virům a plísním. Pomáhá zabezpečit imunitu, redukuje záněty, uplatňuje se při zamezování růstu metastáz a omezuje produkci volných radikálů.

kráva

Colostrum napomáhá:

 alergie, astma a nemoci spojené s poruchami imunity
bakteriální a virové infekce, průjmy
Crohnova choroba, ulcerózní kolitida
srdeční choroby a nemoci oběhového ústrojí
snižování hladiny „špatného“ cholesterolu
popáleniny, při úrazech, po operacích
regenerace poškozené svalové tkáně, kůže, kostí, chrupavek a nervových tkání
intenzivní sportovní tréninky
zpomalení procesu stárnutí, přirozený facelifting

Růstový faktor podporuje také proces spalování tuků, což má při dodržování zásad zdravé výživy pozitivní vliv na snižování váhy při redukčním dietách. Pomáhá tělu zbavit se přebytečných kilogramů, neboť růstový faktor podporuje přeměnu tuků na energii. Vzájemné působení všech složek obsažených v Colostru ovlivňuje správný průběh metabolických procesů, které jsou u některých lidí v nadváhou narušené.

Pouze silný a správně fungující imunitní systém dokáže zvítězit nad nemocemi a předejít také jejich vzniku.

 

aloe vera - lékař v květináči

Úžasné schopnosti této na první pohled nenápadné subtropické rostliny jsou neustále zkoumány vědci na celém světě. Jak také ne, když její vlastnosti znali již staří Egypťané, Alexander Veliký i Mahátma Gándhí. A už i oni využívali jejích účinků na zdraví, krásu a dlouhý život.

Tato rostlina obsahuje více jak 200 vysoce hodnotných, čistě přírodních a biologických látek jako jsou vitamíny, minerální látky, enzymy, bioflavonoidy, cukry a esenciální aminokyseliny. Právě tato kombinace účinných látek přináší pozitivní účinky na lidský organismus. Mnohé vědecké studie potvrdily, že Aloe Vera ničí bakterie, viry a plísně nebo alespoň tlumí jejich růst. Výrazně podporuje tvorbu kožních buněk, zvyšuje regenerační schopnosti pokožky, posiluje imunitu a příznivě působí na trávicí trakt.

V době, kdy na nás neustále útočí viry, stres, znečištěný vzduch, radioaktivní zatížení vody, potravin i vzduchu, Aloe Vera podporuje imunitní systém, energii člověka a přirozenou funkci našeho těla. Výhodou Aloe Vera je, že na rozdíl od syntetických léků nemá vedlejší účinky, není toxická ani návyková.    

aloe vera

 Aloe Vera napomáhá při:

infekčních onemocněních – chřipka, angína, zánět středního ucha, stafylokokové infekce

poruchách zažívání – pálení žáhy, problémy se žlučníkem, žaludkem, žaludeční vředy, zácpa, neprůchodnost střev, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida a další…

kožních onemocněních – atopický ekzém, dermatitidy, akné, lupénka, opařeniny a popáleniny, opary, podlitiny a modřiny, bércové vředy, mykózy, vypadávání vlasů, lupy

civilizačních chorobách – senná a alergická rýma, alergie, astma, osteoartróza, revmatoidní artritida, diabetes, ztráta pigmentu (vitiligo)

Aloe Vera také napomáhá podporovat krevní srážlivost, urychlovat hojení ran, redukovat krvácení, snižovat intenzitu zánětlivých procesů, zmírňovat bolest a udržovat průchodnost krevních kapilár. Doporučuje se také při chemoterapii, protože je nutné posílit imunitu, velice účinná je prevence rakoviny tlustého střeva, kardiovaskulárních chorob a při léčbě únavového syndromu.

Vyrovnanost, zvýšení kondice, odstranění únavy, stresu, detoxikace organismu, to jsou jedny z mnoha největších přínosů Aloe Vera pro lidi žijící ve velkém pracovním přetížení.

Dejte přednost prevenci a předejděte tak často náročné léčbě.

 

PROBIOTIKA

Probiotika jsou mikroorganismy, které se přidávají do doplňků stravy nebo potravin za účelem zlepšení bakteriální rovnováhy v trávicím traktu. Zastoupení různých mikrobů ve střevě určuje jeho funkci a ovlivňuje tím chod celého organismu. Tlusté střevo je označováno za nejdůležitější imunitní orgán těla a pokud má střevní bakteriální mikroflóra správné poměry a zastoupení mikrobů, zůstává pak zdravý celý trávicí i imunitní systém.
Ještě zhruba před dvaceti lety málokdo věnoval pozornost informaci, že oblast střeva má pro naši imunitu a zdraví tak zásadní význam. V dnešní době je lidské tělo neustále vystaveno obrovskému množství zdraví poškozujících faktorů –  způsobem života a především skladbou stravy. V poškozování citlivé střevní mikroflóry hrají významnou roli především pesticidy a konzervanty ve stravě, hormony obsažené hlavně v mase, časté užívání antibiotik a hormonální antikoncepce. Dále pak stres, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, velká pracovní zátěž, málo pohybu a chybějící čas na relaxaci. Jinými slovy – nezdravý životní styl.

Střevní bakteriální mikroflóra je velmi aktivní a výrazně ovlivňuje zdraví každého z nás. Pokud je její složení porušeno, poruší se postupně zdravé trávení i obranyschopnost organismu, kterému ubývá sil a vzniká pak otevřená cesta pro nemoc.

Zdraví střeva je možno ovlivnit hlavně pravidelnou detoxikací a úpravou jídelníčku ve prospěch probiotických potravin. Nebo také dodáním zdravých bakterií ve formě potravinových doplňků, tzv.probiotik.

Probiotika mohou napomáhat v těchto případech:

 - rekonvalescence po antibiotické léčbě, použití kortikoidů, chemoterapii
- opakované infekční onemocnění, infekce vaginální i močových cest
- poruchy imunitního systému: alergie, atopický ekzém, lupénka, astma
- kožní nemoci: akné, opary
- poruchy trávení, zácpa, průjem, plynatost, dráždivé tlusté střevo
- Crohnova choroba a ulcerózní kolitida
- zánět žaludku, vředy, porucha žlučníku, nemoci jater
- laktózová intolerance, celiakie
- metabolický syndrom, diabetes mellitus
- migréna, deprese, stres, únava z přepracování, poruchy spánku

Probiotika dále:

- působí jako prevence vzniku rakoviny především trávicího ústrojí
- zvyšují resorpční schopnosti střevní sliznice u starších lidí
- aktivně zvyšují průchod vitamínů a minerálních látek do krevního oběhu
- zlepšují stav pokožky, vlasů a nehtů
- upravují trávení, čistí střevo a tím celý organismus (vhodné při dietách a detoxikaci)
- urychlují regeneraci buněk a působí proti jejich stárnutí

 

Probiotika jsou důležitou součástí stravy v každém věku.

Pokud se o těchto produktech chcete dozvědět více, objednejte se na osobní konzultaci, kde Vám vše vysvětlíme a odborně poradíme.

 

mapa webu facebook odběr novinek a akcí napište nám
foto: © 2012 Jitka Stará Photography
© 2012 Zdraví a linie